Fukoka 2019 – podsumowanie

W dniach 16-18 marca w Mistrzostwach Świata Tezuka Kyokushin Kaikan w Japonii- Fukuoce, wystąpiło blisko 400 zawodników z 19 krajów. W turnieju brała udział 4-osobowa reprezentacja OYAMA PFK, zawodnicy: Angela Szulc, Jakub Kowalik i Mateusz Kosturek oraz p.o. trenera ekipy: Sensei Dariusz Szulc 4 dan.
Bardzo dobrze spisał się Mateusz Kosturek, który po zaciętych pojedynkach zdobył III miejsce w kategorii do 75 kg.
Pozostali nasi zawodnicy po ciężkich i wyrównanych walkach zajęli miejsca V-VIII, przegrywając w ćwierćfinałach z Japończykami – późniejszymi zwycięzcami swoich kategorii.
Przewodniczącym polskiej delegacji był Shihan Eugeniusz Stanisławek, Prezydent EKTG, któremu w Fukuoce władze Organizacji nadały stopień mistrzowski 7 dan. Serdecznie gratulujemy, OSU!.
Polskiej ekipie towarzyszyła grupa kibiców z kraju na czele z Shihan Rafałem Majdą 5 dan. W wolnych chwilach nasi rodacy zwiedzali okoliczne atrakcje turystyczne. Wyjazd reprezentacji Oyama karate w całości sfinansowała OYAMA Polska Federacja Karate.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu, który dał Nam ogromny zastrzyk doświadczenia i dalszej motywacji do ciągłej pracy.
Piotrkowski Klub Oyama Karate WASHI nie zwalnia tempa i już przygotowuje się do nadchodzących Mistrzostw Polski Kumite w Krakowie w dniach 13-14 kwietnia.

OSU!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.