Puchar Polski Oyama Karate Jelenia Góra 2009

Każda rywalizacja sportowa uczy poszanowania dla przeciwnika, pozwala zrozumieć sens zwycięstwa i porażki. Wygrana czy medal to najważniejsze elementy rywalizacji, ale nie jedyne. Trenujący karate poznają i pokonują własne słabości, stają się odporniejsi na przeciwności losu. Z karate nierozerwalnie związana jest walka. Jest ona sprawdzeniem nie tylko przygotowania technicznego i motorycznego zawodników. To próba charakteru, poświecenia, odwagi i odporności psychicznej. Każdy kto chce doskonalić się w Karate staje w końcu przed taką próbą.

Przed takim wyzwaniem w dniu 21 listopada w Jeleniej Górze na Pucharze Polski Oyama Karate stanęli jedni z czołowych piotrkowskich zawodników, reprezentanci Piotrkowskiego Klubu Oyama Karate „Washi”. W dwudniowym turnieju wystartowało blisko 200 zawodniczek i zawodników z 31 klubów Oyama karate i 3 klubów Kyokushin-Tezuka Group.
Z najlepszymi zawodnikami z całej Polski zmierzyła się 9 osobowa reprezentacja naszego klub.

Zawodnicy WASHI wywalczyli 3 miejsca na podium – zdobyli dwa złote i jeden srebrny medal:
– w kategorii Seniorki – Semi knockdown, kat. do 60 kg srebro wywalczyła Monika Pęczkowska,
– w kategorii Seniorzy – Semi knockdown, kat. do 65 kg złoto zdobył Marek Obst,
– w kategorii Seniorzy – Semi knockdown, kat. do 90 kg złoto zdobył Michał Orzechowski.

Pozostali nasi reprezentanci: Angela Olczyk, Michał Pełka, Przemysław Otok, Przemysław Urbański, Jakub Kitowski i Szymon Grabowski nie dotarli do miejsc medalowych lecz równie dzielnie swoja postawą i hartem ducha reprezentowali nasz klub.

Wszystkim reprezentantom Oyama Karate Ziemi Piotrkowskiej oraz trenerom serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów na zbliżających się zawodach.

OSU!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.