Puchar Polski Oyama Karate Jelenia Góra 2009

Każda rywalizacja sportowa uczy poszanowania dla przeciwnika, pozwala zrozumieć sens zwycięstwa i porażki. Wygrana czy medal to najważniejsze elementy rywalizacji, ale nie jedyne. Trenujący karate poznają i pokonują własne słabości, stają się odporniejsi na przeciwności losu. Z karate nierozerwalnie związana jest walka. Jest ona sprawdzeniem nie tylko przygotowania technicznego i motorycznego zawodników. To próba charakteru, poświecenia, odwagi i odporności psychicznej. Każdy kto chce doskonalić się w Karate staje w końcu przed taką próbą.

Przed takim wyzwaniem w dniu 21 listopada w Jeleniej Górze na Pucharze Polski Oyama Karate stanęli jedni z czołowych piotrkowskich zawodników, reprezentanci Piotrkowskiego Klubu Oyama Karate „Washi”. W dwudniowym turnieju wystartowało blisko 200 zawodniczek i zawodników z 31 klubów Oyama karate i 3 klubów Kyokushin-Tezuka Group.
Z najlepszymi zawodnikami z całej Polski zmierzyła się 9 osobowa reprezentacja naszego klub.

Zawodnicy WASHI wywalczyli 3 miejsca na podium – zdobyli dwa złote i jeden srebrny medal:
– w kategorii Seniorki – Semi knockdown, kat. do 60 kg srebro wywalczyła Monika Pęczkowska,
– w kategorii Seniorzy – Semi knockdown, kat. do 65 kg złoto zdobył Marek Obst,
– w kategorii Seniorzy – Semi knockdown, kat. do 90 kg złoto zdobył Michał Orzechowski.

Pozostali nasi reprezentanci: Angela Olczyk, Michał Pełka, Przemysław Otok, Przemysław Urbański, Jakub Kitowski i Szymon Grabowski nie dotarli do miejsc medalowych lecz równie dzielnie swoja postawą i hartem ducha reprezentowali nasz klub.

Wszystkim reprezentantom Oyama Karate Ziemi Piotrkowskiej oraz trenerom serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów na zbliżających się zawodach.