Puchar Polski w Jeleniej Górze

Puchar Polski w Jeleniej Górze

29 listopada 2008 w Jeleniej Górze jak co roku odbył się PUCHAR POLSKI OYAMA KARATE w konkurencji Semi-knockdown. Po raz kolejny widowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, nie tylko ze strony klubów, które licznie zjechały na zawody lecz także publiczności zgromadzonej na trybunach!!
W turnieju wystartowało ok. 180 zawodników z 31 klubów oraz jeden klub Kyokushin-Tezuka Group.
Organizatorem tej bardzo udanej imprezy był Jeleniogórski Klub OYAMA z Sensei Rafałem Majda 4 dan na czele. Sędzią Głównym Pucharu był Sensei Paweł Pajdak 4 dan (Sosnowiec). Turniej stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.
Publiczności szczególnie podobały się widowiskowe pojedynki seniorów w kategorii lekkiej oraz seniorek w kategorii plus 60 kg.
Oczywiście na tym corocznym turnieju, nie mogło zabraknąć naszych klubowych zawodników, którzy w licznej grupie już dzień wcześniej nawiedzili Jelenią Górę!!

Naszych 10-ciu reprezentantów od samego początku wzbudzało zainteresowanie ze strony pozostałych zawodników. Po raz pierwszy nasza reprezentacja wystąpiła w klubowych strojach z gustownym nadrukiem (bezrękawnikach oraz kurtkach). Stroje zostaly zakupione dzięki sponsoringowi TM reklama oraz SKOK STEFCZYKA

Od samego początku rywalizacja naszych zawodników była zacięta i na wysokim poziomie. Niestety, poprzez różne wypadki losu oraz kontuzje tylko dwoje naszych zawodników przeszło eliminacje!! Angela Olczyk oraz Kowalik Jakub przeszli do walk finałowych.

Ostatecznie Angela Olczyk zajęła 3 miejsce, a Jakub Kowalik rozgromił swoich przeciwników
wygrywając wszystkie pojedynki przed czasem przez KO!! W walce finałowej nie pozostawił żadnych wątpliwości sędziom, którzy po 30 sek. walki przyznali Puchar Polski naszemu reprezentantowi!!

{phocagallery view=category|categoryid=16|imageid=428|detail=1|displayname=0|displaydetail=1|displaydownload=0}

Serdeczne podziękowania za start w Pucharze Polski dla wszystkich zawodników, dla trenera Dariusza Szulca (2 Dan) za przygotowanie zawodników do zawodów oraz za gorący doping dla towarzyszących im kibiców!

OSU

Miron

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.