Sukces MP2011

WIELKI SUKCES PIOTRKOWSKIEGO KLUBU OYAMA KARATE „WASHI”

W miniony weekend czterech reprezentantów Piotrkowskiego Klubu Oyama Karate „Washi” wystartowało w XVI Mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Oyama Karate. Zawody zostały rozegrane w Białymstoku w konkurencjach Semi-knockdown (walka z ograniczonym kontaktem poprzez komplet ochraniaczy: kask, ochraniacze goleń stopa, napięstniki, kobiety hogo- ochraniacz na piersi, mężczyźni suspensorium, ochraniacz na zęby) oraz w konkurencji Knockdown (walka w pełnym kontakcie bez ochraniaczy, z wyjątkiem suspensorium i ochraniacza na zęby).
Organizatorem zawodów był Białostocki Klubowi Oyama Karate. Tegoroczne zawody stały na wysokim poziomie technicznym i miały świetną oprawę, co przełożyło się na piękne widowisko sportowe.

Reprezentanci z Piotrkowa wystartowali w obu konkurencjach i w każdej zdobyli miejsca na podium.
W konkurencji semi-knockdown wystartowali:
Angela Olczyk w kategorii wagowej +60 kg,
Monika Pęczkowska w kategorii wagowej -60 kg
Michał Orzechowski w kategorii wagowej open +80 kg.
W konkurencji knockdown wystartował Jakub Kowalik w kategorii wagowej -70 kg.

Wszyscy nasi reprezentanci wykazali się doskonałym przygotowaniem, odpowiednio dobraną taktyką walki oraz kondycją.

Gratulujemy wyników!
Angela Olczyk – zdobyła Mistrzostwo Polski w swojej kategorii wagowej oraz została uznana za najlepszą zawodniczkę turnieju.
Wyróżnienie należy się Jakubowi Kowalikowi, który w pokazowy sposób zdobył również Mistrzostwo Polski. W swojej konkurencji nie pozwolił rywalom zaskoczyć się na macie, cały czas dyktując swoje warunki walki. Dla Kuby Kowalika to drugi start w tej wymagającej konkurencji i pierwsze zdobyte Mistrzostwo Polski.
Kolejne wyróżnienie należy się Michałowi Orzechowskiemu. Mimo choroby, która dopadła go na kilka godzin przed rozpoczęciem zawodów, stanął na wysokości zadania, wystąpił w turnieju i zdobył III miejsce.
Warto wspomnieć, że walka finałowa walka finałowa w kategorii wagowej -60kg kobiet, rozegrana została między reprezentantką Piotrkowskiego Klubu Oyama Karate – Moniką Pęczkowską, a byłą reprezentantką Piotrkowskiego Klubu Oyama Karate – Katarzyną Nowak. Katarzyna Nowak przez długie lata trenowała w Piotrkowie, lecz wyjazd na studia do Wrocławia zmusił ją do zmiany klubu – obecnie reprezentuje Wrocławski Klub Karate. Taki finał cieszy i potwierdza wysoki poziom treningów w naszym klubie.

Kuba Kowalik wraz z reprezentacją w składzie: Karina Wojciechowska oraz Dariusz Szulc w czwartek 12 maja wyruszają na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w w najbliższy weekend 14-15 maja w Estonii.

Serdecznie gratulujemy wszystkim reprezentantom sukcesów, gratulujemy osobom, które przygotowywały zawodników do Mistrzostw Polski oraz życzymy kolejnych zwycięstw w zbliżających się Mistrzostwach Europy.

Wyniki semi-knockdown:

Angela Olczyk          +60 kg   I miejsce
Monika Pęczkowska   -60 kg   II miejsce
Michał Orzechowski   +80 kg III miejsce

Wyniki knockdown:

Jakub Kowalik          -70kg   I miejsce

Reprezentacja na Mistrzostwa Polski 

Na foto od lewej: Jakub Kowalik, Angela Olczyk, Dariusz Szulc, Monika Pęczkowska, Michał Orzechowski

.Angela Olczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.