XV MP w Kata OYAMA

4 kwietnia 2009 roku odbyły się XV Mistrzostwa Polski w Kata OYAMA Polska Federacja Karate. Zawody odbyły się w Hali Sportów Walki w przepięknym mieście Wrocławiu. Udział w zawodach brało ponad 240 zawodników z 31 klubów z całej Polski.
Piotrkowski Klub Oyama Karate „WASHI” reprezentowali: Michał Pełka, Jakub Kowalik, Jakub Kitowski, Kacper Kitowski, Paweł Abratkiewicz, Zosia Szyposzyńska, Karina Wojciechowska, Szymon Frąc, Jan Pawlak i Igor Patryjarcha.
Ilość zawodników i wysoki poziom Mistrzostw sprawiły, że walka o czołowe miejsca była bardzo zacięta.
Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli:
Michał Pełka w kategori seniorów – pierwsze miejsce,
Jakub Kowalik w kategori Junior Starszy – konkurencje Kata – pierwsze miejsce i Kata Kobudo – pierwsze miejsce.
Trzecie miejsce w kategori Junior zajął Jakub Kitowski.
Zawodnicy Ci zakwalifikowali się jednocześnie do Pucharu Europy, który odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 16-17 maja 2009.
Miło nam donieść, że zawodnik naszego klubu Jakub Kowalik został wybrany przez skład sędziowski pod przewodnictwem Sędziego Głównego zawodów Sensei Pawła Pajdaka 4 dan najlepszym technikiem XV Mistrzostw Polski.
Pozostali nasi zawodnicy wykazali się również ogromną wolą i sercem do walki ale niestety ulegli w wyrównanych pojedynkach nieznacznie lepszym zawodnikom z innych klubów. Tuż za podium uplasowali się Paweł Abratkiewicz i Kacper Kitowski  – zajęli 4 miejsca.
W roli kierownika drużyny bardzo dobrze sprawiła się Angela Olczyk. Podziękowania należą się Sensejowi Dariuszowi Szulcowi 2 dan za bardzo dobre przygotowanie zawodników do występu w zawodach.
Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla zwycięzców, zawodników i trenera.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.