Puchar Polski Juniorów i Seniorów Łask 2010

Puchar Polski w Semi-knockdown

W Łasku w dniu 20 listopada 2010 odbył się Puchar Polski Juniorów i Seniorów w OYAMA Karate, w konkurencji Semi-knockdown. W zawodach wzięło udział 177 zawodników z 35 klubów karate, w tym z 31 klubów Oyama, 3 klubów Kyokushin Tezuka Group i 1 klubu Kyokushin-Matsushima. Turniej zorganizował Łaski Klub Sztuk.

Piotrkowski Klub Oyama Karate wystawił na powyższych zawodach 7 zawodników, którzy zaprezentowali się z jak najlepszej strony! Zawodnicy pokazali serce do walki, wypracowaną kondycję oraz przygotowanie taktyczne. Świadczy to o sumiennie przepracowanym okresie przedstartowym oraz dobrym przygotowaniu mentalnym do próby siły i charakteru jaką stanowi pełnokontaktowa walka.
Zawodnicy Piotrkowskiego Klubu Oyama Karate „Washi” wygrywali swoje walki w podstawowym czasie, bez dogrywek, a nawet kończyli je przed czasem. W tym względzie szczególne uznanie należy się Michałowi Orzechowskiemu startującemu w kategorii open +80 kg.  
Zawodnik klubu „Washi” ważący 85 kg musiał stanąć do walki z przeciwnikami nawet o 20 kg cięższymi od siebie. Dzięki swojej postawie Michał doprowadził do nokautu dwóch swoich przeciwników zdobywając 1 miejsce w swojej kategorii.

Gratulacje należą się też naszym debiutantom  – Michałowi Cejnukowi oraz Kacprowi Kitowskiemu, którzy po raz pierwszy wystartowali w tego typu zawodach. Niestety nie udało im się wygrać walk repasażowych, lecz mimo kontuzji pokazali piękną walkę oraz hart ducha.
Mamy nadzieję, że kolejne zawody przyniosą tegorocznym debiutantom miejsca na podium.

Zawodnicy Piotrkowskiego Klubu Oyama „Washi” z Pucharu Polski przywieźli:
– Karina Wojciechowska w kategorii Juniorki plus 55 kg – 2 miejsce
– Angela Olczyk  w kategorii Juniorki Starsze minus 60 kg – 2miejsce
– Kamil Szymański w kategorii Junior Starszy minus 60 kg – 1 miejsce
– Monika Pęczkowska w kategorii Senior minus 60kg – 1 miejsce
– Michał Orzechowski w kategorii open plus 80 kg – 1 miejsce

Odpowiedzialnym za sukcesy reprezentacji Piotrkowa na zawodach, za okres przygotowawczy, rozwiązania taktyczne oraz przygotowanie kondycyjne  Piotrkowskiego Klubu Oyama Karate jest jego Prezes, a zrazem trener, sensei Dariusz Szulc 2 dan.

Składamy serdeczne gratulacje zawodnikom oraz trenerowi za olbrzymi sukces na tegorocznym Pucharze Polski oraz życzymy kolejnych sukcesów na kolejnych zawodach w kolejnych latach.

 oyama Lask2010

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.