Mistrzostwa Polski Oyama Karate w KUMITE

W Tychach odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Seniorów i XV Mistrzostwa Polski Juniorów Oyama Karate oraz I Ogólnopolski Turniej Oyama Karate w konkurencji Lekki Kontakt.
W dwudniowych zawodach wystartowało 290 zawodników z 39 ośrodków Oyama Karate Polskiej Federacji Karate.
W pierwszym dniu Mistrzostw Polski rozegrano licznie obsadzone zawody seniorów w Semi-knockdown. Walki w tej konkurencji stały na bardzo wysokim poziomie, obfitując w zaawansowane kombinacje techniczne z użyciem wysokich kopnięć. Po południu, odbyły się zacięte walki o prymat z udziałem najbardziej utytułowanych zawodników Oyama karate. Rywalizacja w tej prestiżowej konkurencji, szczególnie w wagach lekkich, stała na bardzo wysokim poziomie.
W drugim dniu Mistrzostw rozegrano zawody juniorów w konkurencji Semi-knockdown w dwóch grupach wiekowych. Walki były niezwykle zacięte. Wiele z nich zakończyło się zdobyciem „ippon” po zastosowaniu okrężnego, obrotowego lub opadającego kopnięcia na strefę jodan (głowe).
Po południu rozegrano pilotażowy – I Ogólnopolski Turniej Oyama Karate w konkurencji Lekki Kontakt z udziałem juniorów młodszych (12-14 lat). Dziewczęta i chłopcy walczyli w hogo, w pełnych kaskach z kratką, z wyłączeniem kopnięć na udo. Pojedynki trwały 1,5 minuty. Finałowe dogrywki trwały 1 minutę. Zespół sędziowski musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, gdyż walki najmłodszych były bardzo szybkie i obfitowały w częste kopnięcia w kask. Liczni rodzice na trybunach gorąco dopingowali swoje pociechy.

WASHi piotrków

Kilka zdjęć z zawodów w naszej galerii.

Wyniki Piotrkowskiego Klubu Oyama Karate „Washi”

SEMI-KNOCKDOWN

Kategoria do 60kg senior
1 miejsce – Pęczkowska Monika Piotrków Tryb.
3 miejsce – Nowak Katarzyna Piotrków Tryb.

Kategoria pow. 60kg  senior    
1 miejsce – Olczyk Angela Piotrków Tryb.

Kategoria do 70kg  junior     
3 miejsce – Kitowski Kacper Piotrków Tryb.

Kategoria pow. 55kg junior      
1 miejsce – Kulbat Agnieszka Piotrków Tryb.

LEKKI KONTAK
Kategoria do 50kg      
2 miejsce – Szyposzyńska Zofia Piotrków Tryb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.